• Rozhodnutia o prijatí/neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie na šk. rok 2022/2023

• Oznamujeme zákonným zástupcom detí, ktorí  podávali žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v šk.roku 2022/2023, že listinný rovnopis rozhodnutia o prijatí/neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie si môžu prevziať dňa 27.6.2022 /pondelok/ v čase od 10.00 hod. do 16.00 hod. v budove ZŠ ,Školská 49 , Žilina .

V zmysle zákona o e-Govermente sú rozhodnutia opatrené mandátnym certifikátom, t. j. elektronickým podpisom a zasielané boli zákonným zástupcom detí elektronicky do elektronických schránok cez portál Slovensko. Sk. Pokiaľ ich zákonní zástupcovia nemajú aktivované, bude vytvorený listinný rovnopis elektronického úradného dokumentu, ktorý si môžete prevziať osobne v hore uvedenom termíne.

V prípade neprevzatia budú rozhodnutia posielané každému zákonnému zástupcovi osobitne do vlastných rúk na adresu uvedenú v žiadosti o prijatie dieťaťa do MŠ.

Bližšie informácie Vám poskytne zástupkyňa RŠ pre MŠ na tel. čísle 0911773304.

• LIENKY - jún 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album LIENKY - jún 2022.

Jún sme začali už tradične Medzinárodným dňom detí, ktorý bol plný hier, tanca, zábavy a samozrejme nechýbali darčeky. Tento mesiac bol skutočne bohatý na výlety, exkurzie a zaujímavé návštevy, ktoré sme privítali v MŠ. Navštívili sme Mini-Zoo, Budatínsky hrad, včelára, sférické kino, dopravné ihrisko, navštívili nás policajti, zdravotní záchranári, slávnostne sme sa rozlúčili s predškolákmi a nechýbala ani sladká bodka v podobe zmrzliny.

• Trieda- SOVIČKY

• 22.6.2022 nastal očakávajúci deň ROZLÚČKA S MŠ.  S rozžiarenými očkami detičky vstupovali do triedy, na chrbátikoch si niesli svoje krásne aktovky. Boli navštíviť pani kuchárky, detičky s pani učiteľkami z 1.A a 1.B triedy. Urobili si krátky program.  V hre na basu zahral Danko a predstavili sa nám aj naše mažoretky. Detičky dali sľub kamarátstva a predškoláka, ktorý spečatili svojim podpisom. Na pamiatku  dostali krásne darčeky. Posledným prekvapením bola krásna a chutná torta. Určite na dnešný deň len tak rýchlo nezabudnú. PRAJEME VÁM VEĽA ÚSPECHOV V ŠKOLE

• Trieda- SOVIČKY

• ČO JE ŽIVÉ TO JE PRE DETI ZAUJÍMAVÉ. POZOROVAŤ ŽIVOT HÚSENÍC, KTORÉ SA ZAKUKLIA A POTOM ČAKAŤ NA KRÁSNE MOTÝLE JE NIEČO ÚŽASNÉ. PÁR DNÍ SA STARAŤ O NE, TO ZA TO STOJÍ. ALE PATRIA DO PRÍRODY A DETIČKY O TOM VEDIA.

• Trieda- SOVIČKY

• VYROBILI SME SI PAPIEROVÉ LOĎKY, ZAŠLI K NAŠEJ RAJČIANKE A POZOROVALI AKO ICH PRÚD ODNÁŠA DO DIAĽKY .

• Trieda- SOVIČKY

• AKO KAŽDÝ ROK  NA MDD AJ TERAZ PANI VEDÚCA JEDÁLNE PREKVAPILA  NAŠE DETIČKY  SOVIČKY KRÁSNYM A HODNOTNÝM DARČEKOM - ĎAKUJEME

• Trieda- SOVIČKY

• TÝŽDEŇ DETSKEJ RADOSTI- POSLEDNÝ DEŇ SME UKONČILI VIAZANÍM MAŠLIČIEK. VEĎ KAŽDÝ SPRÁVNY  PREDŠKOLÁK  VIE VIAZAŤ MAŠLIČKU.

• Trieda- SOVIČKY

• TÝŽDEŇ DETSKEJ RADOSTI- ŠTVRTÝ DEŇ SME HĽADALI DETSKÝ TALENT. DETIČKY RADI SÚŤAŽIA A TAK SI PRIPRAVILI SPOLU S RODIČMI BÁSNIČKU ALEBO  PESNIČKU . ZA ICH ŠIKOVNOSŤ BOLI AJ ODMENENÉ

• Trieda- SOVIČKY

• TÝŽDEŇ DETSKEJ RADOSTI- TRETÍ DEŇ DETI HĽADALI POKLAD. ICH ÚLOHOU BOLO SPLNIŤ NIEKOĽKO ÚLOH. KEĎŽE MÁME ŠIKOVNÉ DETI SPLNILI VŠETKY ÚLOHY, ALE I NAŠLI CESTU K POKLADU.

• TÝŽDEŇ DETSKEJ RADOSTI-

DRUHÝ DEŇ SME NAVŠTÍVILI FARMU BÁNOVÁ. DETI MALI VEĽKÚ RADOSŤ ZO ŽIVÝCH HOSPODÁRSKYCH ZVIERAT.

DONIESLI SI AJ MRKVIČKY , ABY MOHLI NAKŔMIŤ KOZIČKY.

CESTOU DO MŠ SME NAVŠTÍVILI KAMARÁTA, KTORÝ NÁM UŽ CHÝBA . POTEŠILI SME SA ZO STRETNUTIA VŠETCI.

• TÝŽDEŇ DETSKEJ RADOSTI-

PRIŠIEL VYTÚŽENÝ TÝŽDEŇ DETSKEJ RADOSTI K PRÍLEŽITOSTI MDD.

PRVÝ  SLNEČNÝ DEŇ SME VYUŽILI  ŠPORTOVOU OLYMPIÁDOU . DETI PLNILI 5 ÚLOH. HÁDZALI LOPTIČKAMI DO BRÁNKY, PRENÁŠALI LOPTU VO DVOJICIACH NA PALICIACH, PALIČKOU MUSELI PRENIESŤ POHÁRE Z JEDNEJ STRANY NA DRUHÚ, PREŠLI URČENÚ TRASU NA CHODÚĽOCH A PRELIEZLI VRECOM STRACHU.

DETI ÚLOHY HRAVO SPLNILI. ZA KAŽDÚ DISCIPLÍNU DOSTALI NA SVOJU MEDAILU PEČIATKU . VŠETCI BOLI ODMENENÍ SLADKOU ODMENOU.

• Trieda- SOVIČKY

• JAR NÁM POMALY KONČÍ, ALE STÁLE JE ČO POZOROVAŤ. DETSKÁ ZVEDAVOSŤ O PRÍRODU NEMÁ HRANÍC. NADOBUDNUTÉ POZNATKY AKTÍVNE S RADOSŤOU VYUŽÍVAJÚ PRI TVORENÍ

• LIENKY - máj 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album LIENKY - máj 2022.

V máji sme okrem bežných aktivít pripravili prekvapenie pre mamičky vo forme slávnostnej besiedky a vlastnoručne vyrobeného darčeka, zažili sme pekné chvíle v mestskej knižnici, na turistickej vychádzke, ale i pri hravom tvorení v triede medzi kamarátmi.