• Trieda- SOVIČKY

• 22.6.2022 nastal očakávajúci deň ROZLÚČKA S MŠ.  S rozžiarenými očkami detičky vstupovali do triedy, na chrbátikoch si niesli svoje krásne aktovky. Boli navštíviť pani kuchárky, detičky s pani učiteľkami z 1.A a 1.B triedy. Urobili si krátky program.  V hre na basu zahral Danko a predstavili sa nám aj naše mažoretky. Detičky dali sľub kamarátstva a predškoláka, ktorý spečatili svojim podpisom. Na pamiatku  dostali krásne darčeky. Posledným prekvapením bola krásna a chutná torta. Určite na dnešný deň len tak rýchlo nezabudnú. PRAJEME VÁM VEĽA ÚSPECHOV V ŠKOLE

• Trieda- SOVIČKY

• ČO JE ŽIVÉ TO JE PRE DETI ZAUJÍMAVÉ. POZOROVAŤ ŽIVOT HÚSENÍC, KTORÉ SA ZAKUKLIA A POTOM ČAKAŤ NA KRÁSNE MOTÝLE JE NIEČO ÚŽASNÉ. PÁR DNÍ SA STARAŤ O NE, TO ZA TO STOJÍ. ALE PATRIA DO PRÍRODY A DETIČKY O TOM VEDIA.

• Trieda- SOVIČKY

• VYROBILI SME SI PAPIEROVÉ LOĎKY, ZAŠLI K NAŠEJ RAJČIANKE A POZOROVALI AKO ICH PRÚD ODNÁŠA DO DIAĽKY .

• Trieda- SOVIČKY

• AKO KAŽDÝ ROK  NA MDD AJ TERAZ PANI VEDÚCA JEDÁLNE PREKVAPILA  NAŠE DETIČKY  SOVIČKY KRÁSNYM A HODNOTNÝM DARČEKOM - ĎAKUJEME

• Trieda- SOVIČKY

• TÝŽDEŇ DETSKEJ RADOSTI- POSLEDNÝ DEŇ SME UKONČILI VIAZANÍM MAŠLIČIEK. VEĎ KAŽDÝ SPRÁVNY  PREDŠKOLÁK  VIE VIAZAŤ MAŠLIČKU.

• Trieda- SOVIČKY

• TÝŽDEŇ DETSKEJ RADOSTI- ŠTVRTÝ DEŇ SME HĽADALI DETSKÝ TALENT. DETIČKY RADI SÚŤAŽIA A TAK SI PRIPRAVILI SPOLU S RODIČMI BÁSNIČKU ALEBO  PESNIČKU . ZA ICH ŠIKOVNOSŤ BOLI AJ ODMENENÉ

• Trieda- SOVIČKY

• TÝŽDEŇ DETSKEJ RADOSTI- TRETÍ DEŇ DETI HĽADALI POKLAD. ICH ÚLOHOU BOLO SPLNIŤ NIEKOĽKO ÚLOH. KEĎŽE MÁME ŠIKOVNÉ DETI SPLNILI VŠETKY ÚLOHY, ALE I NAŠLI CESTU K POKLADU.

• TÝŽDEŇ DETSKEJ RADOSTI-

DRUHÝ DEŇ SME NAVŠTÍVILI FARMU BÁNOVÁ. DETI MALI VEĽKÚ RADOSŤ ZO ŽIVÝCH HOSPODÁRSKYCH ZVIERAT.

DONIESLI SI AJ MRKVIČKY , ABY MOHLI NAKŔMIŤ KOZIČKY.

CESTOU DO MŠ SME NAVŠTÍVILI KAMARÁTA, KTORÝ NÁM UŽ CHÝBA . POTEŠILI SME SA ZO STRETNUTIA VŠETCI.

• TÝŽDEŇ DETSKEJ RADOSTI-

PRIŠIEL VYTÚŽENÝ TÝŽDEŇ DETSKEJ RADOSTI K PRÍLEŽITOSTI MDD.

PRVÝ  SLNEČNÝ DEŇ SME VYUŽILI  ŠPORTOVOU OLYMPIÁDOU . DETI PLNILI 5 ÚLOH. HÁDZALI LOPTIČKAMI DO BRÁNKY, PRENÁŠALI LOPTU VO DVOJICIACH NA PALICIACH, PALIČKOU MUSELI PRENIESŤ POHÁRE Z JEDNEJ STRANY NA DRUHÚ, PREŠLI URČENÚ TRASU NA CHODÚĽOCH A PRELIEZLI VRECOM STRACHU.

DETI ÚLOHY HRAVO SPLNILI. ZA KAŽDÚ DISCIPLÍNU DOSTALI NA SVOJU MEDAILU PEČIATKU . VŠETCI BOLI ODMENENÍ SLADKOU ODMENOU.

• Trieda- SOVIČKY

• JAR NÁM POMALY KONČÍ, ALE STÁLE JE ČO POZOROVAŤ. DETSKÁ ZVEDAVOSŤ O PRÍRODU NEMÁ HRANÍC. NADOBUDNUTÉ POZNATKY AKTÍVNE S RADOSŤOU VYUŽÍVAJÚ PRI TVORENÍ

• LIENKY - máj 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album LIENKY - máj 2022.

V máji sme okrem bežných aktivít pripravili prekvapenie pre mamičky vo forme slávnostnej besiedky a vlastnoručne vyrobeného darčeka, zažili sme pekné chvíle v mestskej knižnici, na turistickej vychádzke, ale i pri hravom tvorení v triede medzi kamarátmi.

• Trieda- SOVIČKY

• Remeslá – oboznamovali sme sa stradičnými slovenskými remeslami, vyrábali sme si prstienky, šálky, misky, navštívili sme Budatínsky hrad výstavu drotárstva. Vyskúšali sme si ušiť vlastnú papučku.

• Trieda- SOVIČKY

• ROSSENFELDOV PALÁC- BÁBKY V PODKROVÍ.

Navštívili sme Rossenfeldov palác, kde nás privítala teta Simonka, ktorá nám ukázala tajomstvo podkrovia. Porozprávala nám zaujímavosti o bábkovom divadle v ŽILINE, ukázala nám rôzne bábky , manipuláciu s nimi , zázračné fixi , ktoré v tme svietia a nakoniec nás zaviedla do dielničky, kde sme si vyrobili svoje bábky .

• Trieda- SOVIČKY

• DEŇ MATIEK – opäť sme radi privítali mamičky v našej triede. Pripravili sme pre ne pekný program- básničky , pesničky, tanček a samozrejme darček, ale spoločne sme sa aj zabavili. Veruže nám bolo spolu veselo a dobre.